Ojciec chrzestny

Seria filmowa: Ojciec chrzestny

"Ojciec chrzestny" to trzyczęściowa seria filmowa z 1972 roku, reżyserowana przez Francisa Forda Coppolę i wyprodukowana przez Paramount Pictures. Seria składa się z pierwszego filmu "Ojciec chrzestny", który jest uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmów w historii kina, ostatniego filmu "Ojciec chrzestny III" oraz łącznikowego filmu "Ojciec chrzestny II".

Pierwszy film rozpoczyna się w 1945 roku i opowiada historię Don Vito Corleone (Marlon Brando), głowy rodzinnej mafii sycylijskiej, która zarabia na życie handlem narkotykami, hazardem i innymi działalnościami przestępczymi. W drugim filmie Michael Corleone (Al Pacino) dochodzi do władzy jako nowy ojciec chrzestny po śmierci swojego ojca. Ten czas obfituje w liczne intrygi i spiski, a Michael musi walczyć o przejęcie kontroli nad całym rodzinnym imperium mafijnym. W trzecim filmie Michael usiłuje odciąć się od korzeni swojej rodzinnej mafii, ale jego plan spotyka się z oporem ze strony innych członków rodzinnego biznesu.

Ojciec Chrzestny

Seria ta była powszechnie uznawana za arcydzieło w dziejach kina. Wybitne role Marlona Brando i Al Pacino'ego oraz dramatyczna fabuła sprawiają, że filmy są uznawane za jedną z najbardziej kultowych serii wszech czasów. Przełomowe scenariusze, doskonałe aktorstwo i dopracowane detale sprawiają, że filmy te są cenione również przez miłośników kina na całym świecie.