Dzieje się!

Piotr Adamczyk i Ennio Morricone – spotkanie czytelnicze we Włocławku

18 grudnia w Księgarni Gdańscy we Włocławku Piotr Adamczyk przeczyta fragmenty autobiografii Ennio Morricone, geniusza który zmienił oblicze muzyki filmowej.Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść o życiu muzyka: od początków kompozytorskich przez współpracę z najważniejszymi reżyserami włoskimi i światowymi – jak Leone, Pasolini, Bertolucci, Almodóvar – aż po Oscara otrzymanego w 2016 roku za muzykę do filmu Tarantino.

Moje życie. Moja muzyka. Autobiografia – książka autorstwa De Rosa  Alessandro odkrywa kulisy show-biznesu. Dowiadujemy się, jak wielkie znaczenie w życiu artystycznym Ennia Morricone ma żona, czy wytoczono mu proces o plagiat i które gwiazdy rocka otwierają swoje koncerty jego muzyką. Maestro opowiada o przypadkach odrzucenia i o momentach, kiedy sam odmówił współpracy z gwiazdami. O tym, który wielki twórca filmowy zbył jego twórczość całkowitą obojętnością, a który pokochał go namiętnie. I o tym, dlaczego nie stworzył ścieżki dźwiękowej do „Mechanicznej pomarańczy”.

Zapraszamy  serdecznie na  wyjątkowe spotkanie z Piotrem Adamczykiem i wyjątkową literaturą, start godz. 17.00.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu MKiDN Partnerstwo dla Książki 2018.

WiedzaKsięgarza
18 grudnia w Księgarni Gdańscy we Włocławku Piotr Adamczyk przeczyta fragmenty autobiografii Ennio Morricone, geniusza który zmienił oblicze muzyki filmowej.Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść o życiu muzyka: od ...