Dzieje się!

FOTORELACJA Z VIII SALONU CIEKAWEJ KSIĄŻKI W ŁODZI

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi  już za nami.  „Nie ma Polski bez literatury” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna edycja targów. Liczne stoiska wydawnicze, spotkania z autorami książek oraz wystawy historyczne poświęcone 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę to  główne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy dla czytelników.

W tym roku na targach gościła również Fundacja Legalna Kultura z instalacją Kultura na Widoku.  Jest to multimedialny projekt, który rekomenduje ponad 800 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i pokazanie bogactwa legalnych źródeł. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Kultura Na Widoku, dzięki linkom i  kodom QR, umożliwia dostęp do utworów (bezpłatnie lub w promocyjnych cenach), pozwala na wirtualne spacery po muzeach Polski i świata.

Projekt wyrównuje szanse w dostępie do kultury (szczególnie w mniejszych, oddalonych od centrów kultury, miejscowościach) umożliwiając dostęp do utworów na instalacjach multimedialnych, citylightach, tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek, urzędów i gmin oraz na  oficjalnej stronie internetowej projektu –www.kulturanawidoku.pl(znajduje się tam dostęp do wszystkich utworów).

WiedzaKsięgarza
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi  już za nami.  „Nie ma Polski bez literatury” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna edycja targów. Liczne stoiska wydawnicze, spotkania z autorami książek oraz ...