Dzieje się!

KSIĘGARNIA MARZEŃ ODWIEDZA KOLEJNE MIEJSCA

Pomiędzy konkretnym opowiadaniem a całą literaturą powszechną zachodzi związek podobny do relacji między jedną księgarnią a wszystkimi księgarniami, które istnieją, istniały i być może zaistnieją. Tak Jorge Carrión opisuje fenomen księgarni – wyjątkowego miejsca, w którym czas upływa zupełnie inaczej, tak jak w przypadku Księgarni Marzeń.

Wspólne czytanie fragmentów książki z Elizą Rycembel, warsztaty dotyczące korzystania z legalnych źródeł kultury, konkursy, wspólne rozmowy i dużo śmiechu, tak  było dzisiaj w Księgarni Korekty w Warszawie.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet – Favilli Elena, Cavallo Francesca, przeczytała dla dzieci Eliza Rycembel, młoda aktorka, którą możemy zobaczyć m.in. w filmie Nina w  reż. Olgi Chajdas.

Podczas spotkania w Księgarni Korekty młodzież szkolna mogła również dowiedzieć się w jaki sposób legalnie korzystać z zasobów kultury,  czym są legalne źródła kultury, dlaczego powinniśmy chronić prawa autorskie twórców.

Spotkanie Księgarnia Marzeń odbyło się 14 listopada o godz. 10.00 w Księgarni Korekty, Al.Wyzwolenia 14 w Warszawie.

Projekt E-Wiedza Księgarza realizowany przez Fundację Legalna Kultura dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacje o projekcie i relacje z Księgarni Marzeń na stronie: www.ksiegarniamarzen.pl

 

 

 

WiedzaKsięgarza
Pomiędzy konkretnym opowiadaniem a całą literaturą powszechną zachodzi związek podobny do relacji między jedną księgarnią a wszystkimi księgarniami, które istnieją, istniały i być może zaistnieją. Tak Jorge Carrión opisuje ...