Dzieje się!

Porozmawiaj ze mną – nowa książka Kingi Dębskiej

„Moim marzeniem jest takie skonstruowanie historii, żeby odbiorca na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby odłożył książkę lub wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany”. Tak o swoim filmie i książce Moje córki krowy opowiadała Kinga Dębska. Historia rodzinna pełna wzruszeń, ukazująca relacje rodzinne tak bardzo spodobała się widzom, że film na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016r.  otrzymał  Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy.

Kinga Dębska powraca na rynek czytelniczy za sprawą swojej nowej książki „Porozmawiaj ze mną”. Liczne wątki autobiograficzne, wspomnienia z lat dzieciństwa tworzą kolejny obraz rodzinnych relacji reżyserki.  Wspomnienia z czasów PRL-u przeplatają się z teraźniejszością. Obyczajowa powieść o dwóch narracjach: jednej – współczesnej czterdziestoparoletniej sfrustrowanej aktorki i drugiej – jej samej jako dwunastoletniej dziewczynki żyjącej w 1982 roku. O książce opowiada Kinga Dębska, na spotkaniu autorskim, które odbyło się podczas  23. edycji  Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

WiedzaKsięgarza
"Moim marzeniem jest takie skonstruowanie historii, żeby odbiorca na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby odłożył książkę lub wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany”. Tak o swoim ...