Dzieje się!

Krystyna Czubówna czyta mieszkańcom Włocławka

3 października w Księgarni Gdańscy we Włocławku odbyło się kameralne spotkanie z Krystyną Czubówną zachęcające do rodzinnego czytania książek.

Tym razem czytelnicy mieli okazję wysłuchać fragmenty najnowszej książki Davida Attenborough – przyrodnika i legendy brytyjskiej telewizji BBC – pt. „Przygody młodego przyrodnika”.

Historia podróży pokazująca piękno i biologiczną różnorodność świata rozbudzała wyobraźnię nie tylko dorosłych ale i dzieci, które tłumnie przybyły na to spotkanie.

– To nie jest sentymentalna podróż do przeszłości. To żywa, często wręcz nieprawdopodobna i trzymająca w napięciu, skrząca się wysublimowanym poczuciem humoru relacja Davida Attenborough z jego pierwszych wypraw z połowy ubiegłego wieku. Jest mistrzem słowa, którym uwodzi, zapraszając do wspólnej wyprawy – i z pewnością wie o tym – mówi Krystyna Czubówna, która od trzydziestu lat udźwiękawia filmy przyrodnicze tego brytyjskiego dziennikarza.

Spotkanie z książką „Przygody młodego podróżnika” było doskonałą okazją aby poznać Krystynę Czubównę – właścicielkę najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce.

W jaki sposób rozpoczęła karierę lektora? Dlaczego udźwiękawia filmy przyrodnicze? W jaki sposób dba o swój głos? To tylko nieliczne pytania, które zadawali mieszkańcy Włocławka.

Czytanie „Przygód młodego przyrodnika” zorganizowano w ramach akcji – Literatura świata w kameralnej księgarni. Projekt jest realizowany ze środków własnych księgarni i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w programie Partnerstwo dla książki 2018, z Funduszu Promocji Kultury.

Współorganizatorem spotkania była Fundacja Legalna Kultura.

WiedzaKsięgarza
3 października w Księgarni Gdańscy we Włocławku odbyło się kameralne spotkanie z Krystyną Czubówną zachęcające do rodzinnego czytania książek. Tym razem czytelnicy mieli okazję wysłuchać fragmenty najnowszej książki Davida Attenborough ...