Dzieje się!

Wydarzenia dla księgarzy w trakcie Warszawskich Targów Książki

Jak co roku goście branżowi Warszawskich Targów Książki znajdą dla siebie wiele spotkań, debat i warsztatów. W trakcie 9 edycji. WTK specjalne wydarzenia dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy współorganizowane są m.in. przez Fundację Legalna Kultura, Polską Izbę Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Bibliotekę Narodową, Instytut Książki oraz m.st. Warszawę. Gdzie warto się pojawić? Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych wydarzeń programu skierowanych do księgarzy.

 

  • Czy memy podlegają prawu autorskiemu? Bezpłatne szkolenia Fundacji Legalna Kultura

Czy memy podlegają prawu autorskiemu?  Jak legalnie promować księgarnię, wydawnictwo, bibliotekę w internecie? Gdzie szukać bezpłatnych zdjęć, filmów, muzyki i książek, które przydadzą się w działaniach promocyjnych? Jak legalnie korzystać z otwartych zasobów kultury? Jak organizować wydarzenia dla czytelników, nie naruszając praw autorskich? Dwudniowe szkolenie Fundacji Legalna Kultura z zasad wykorzystywania utworów chronionych w działaniach promocyjnych.

Czwartek, 17 maja 2018, godz. 12.00-13.00, sala Londyn B. Wstęp wolny

Piątek, 18 maja 2018, godz. 11.00-12.00, sala Londyn A. Wstęp wolny

 

  • Business intelligence rynku książki na świecie: Jakie dane z rynku potrzebne są wydawcy i księgarzowi, by dobrze zarządzać swoim biznesem?

Panel moderowany przez Marcina Garlińskiego (Muza S.A.). Na spotkaniu metody gromadzenia danych z rynku książki przedstawią: Paul Kloda (MVB Marketing – und Verlagsservice des Buchhandels GmbH) i Renek Mendruń (Nielsen Book Research).

Czwartek, 17 maja 2018, godz. 10:30-12:00, sala Londyn B.

 

  • O pożytkach płynących ze standaryzacji. Nowości w serwisie e-ISBN

O nowościach w serwisie i normie ISBN oraz o tym, jak trafiać do księgarzy, czytelników i bibliotekarzy, a także co nieco o tym, co w świecie piszczy, opowiedzą Katarzyna Nakonieczna i Dorota Cymer z Biblioteki Narodowej.

Czwartek, 17 maja 2018, godz. 13:30-14:30, sala Londyn A.

 

  • Buuki – szansą dla książki

Platforma komunikacyjna Buuki.pl, tworząc wirtualną sieć niezależnych księgarń, może zintensyfikować obrót książką i wzajemne relacje księgarz – wydawca. Głównym zadaniem Buuki jest aktywizacja sprzedaży w klasycznych księgarniach poprzez zastosowanie nowoczesnych technik informatyczno-lokalizacyjnych. W trakcie Warszawskich Targów Książki zostanie zaprezentowany potencjał platformy i kierunki jej dalszego rozwoju na przykładzie danych on-line z ok. 40 połączonych w system baz księgarskich.

Czwartek, 17 maja 2018, godz. 15:00-16:20, sala Paryż B.

 

  • Dobre pomysły nie muszą być drogie! Jak sprawić, by książki niezależnych wydawców i lokalnych księgarń były bardziej widoczne i dostępne

Wydawca Jörg Sundermeier  (VerbrecherVerlag, Kurt Wolff Stiftung) i księgarz David Mesche (Buchbox!) w rozmowie o tym, jak sprawić, by książki niezależnych wydawców i lokalnych księgarń były bardziej widoczne i dostępne. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Duda-Klag. Tłumaczenie symultaniczne zapewnione.

Piątek, 18 maja 2018, godz. 11:00-13:00, sala Londyn B.

 

  • Księgarnia przyszłości – seminarium. Trendy, Praktyka, Wdrożenia

Seminarium poświęcone innowacjom w rozwoju księgarń niezależnych w Polsce i na świecie poprowadzi Marcin Skrabka (Good Books). Spotkanie współorganizowane przez Azymut, największego polskiego dystrybutora książek. W trakcie seminarium zostaną zaprezentowane wyniki wewnętrznego badania ankietowego, które na początku roku było przeprowadzone podczas targów Inna Strona Księgarni.

Piątek, 18 maja 2018, godz. 14:00-15:300, sala Barcelona.

Zapisy poprzez formularz dostępny na stronie www.goodbooks.pl.

 

9. Warszawskie Targi Książki 2018

17 maja 2018 (czwartek) 10.00-18.00
18 maja 2018 (piątek) 10.00-19.00
19 maja 2018 (sobota) 10.00-19.00
20 maja 2018 (niedziela) 10.00-17.00

Uroczyste otwarcie 9. Warszawskich Targów Książki i 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbędzie się 17 maja o godz. 12.00, na Scenie Głównej.

Więcej informacji na stronie: targi-ksiazki.waw.pl.

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.