Dzieje się!

Warszawskie Targi Książki. Bezpłatne szkolenia Legalnej Kultury dla księgarzy, bibliotekarzy i wydawców

Czy memy podlegają prawu autorskiemu? Jak legalnie promować księgarnię, wydawnictwo, bibliotekę w internecie? Gdzie szukać bezpłatnych zdjęć, filmów, muzyki i książek, które przydadzą się w działaniach promocyjnych? Jak legalnie korzystać z otwartych zasobów kultury?  Jak organizować wydarzenia dla czytelników, nie naruszając praw autorskich? Zapraszamy na dwudniowe szkolenie Fundacji Legalna Kultura z zasad wykorzystywania utworów chronionych w działaniach promocyjnych, które odbędzie się w trakcie Warszawskich Targów Książki (17 i 18 maja).

Szkolenie to także prezentacja licencji i bezpłatnych zasobów cyfrowych przydatnych w codziennej pracy księgarzy, wydawców, bibliotekarzy czy blogerów książkowych. Po warsztacie uczestnicy będą mieli możliwość konsultacji z prawnikiem Fundacji drogą elektroniczną.

 

  • Promujesz książkę, bibliotekę, księgarnię? Rób to legalnie! – szkolenie (część I)
    Czwartek, 17 maja 2018, godz. 12.00-13.00, sala Londyn B
    Wstęp wolny

 

  • Promujesz książkę, bibliotekę, księgarnię? Rób to legalnie! – szkolenie (część II)
    Piątek, 18 maja 2018, godz. 11.00-12.00, sala Londyn A
    Wstęp wolny

 

Na bezpłatne szkolenie zaprasza Fundacja Legalna Kultura, organizator projektu WiedzaKsięgarza.pl finansowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.