Blog

„Księgarnie nowoczesne i efektywne”. Cykl webinariów Biblioteki Analiz

Biblioteka Analiz zachęca księgarzy do obejrzenia cyklu webinariów pt. „Księgarnie nowoczesne i efektywne”. Wirtualne szkolenia powstały w ramach programu „Partnerstwo dla książki” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Merchandising – projektowanie przestrzeni handlowej: główne zasady merchandisingu, jak zaprojektować księgarnię, jak stworzyć przyjazne miejsce dla klienta, ekspozycja (witryny, I strefa, ułożenie na półkach, komunikacja z klientem), promocje, komunikacja cen, strefa kasy. Wykład Jolanty Liżewskiej-Zyzek:

 

Organizacja wydarzeń kulturalnych w księgarni: planowanie wydarzenia, w jaki sposób ciekawie i zajmująco prowadzić spotkanie z autorem, sytuacje kryzysowe i niebezpieczne punkty organizacji wydarzeń. Wykład Urszuli Witkowskiej:

 

Social marketing w księgarni: zasady tworzenia dedykowanych treści, kanały Social Marketingu, promocja zewnętrzna i wewnętrzna kanałów Social Media, sytuacje trudne i kryzysowe. Wykład Rafała Wasilczyka:

 

Obsługa klienta i e-księgarni: budowa relacji z klientem, budowanie lojalności, kanały komunikacji, komunikacja z klientem przed zakupami, w trakcie i po zakupach, sposoby radzenia sobie z trudnymi klientami. Wykład Wioletty Machtyłowicz:

 

Korzystanie z materiałów ilustracyjnych w działalności księgarskiej: kiedy można korzystać z ilustracji bez zgody uprawnionego, co może stanowić materiał ilustracyjny, utwory plastyczne, fotograficzne, prawo do wizerunku, korzystanie z materiałów ilustracyjnych w ramach dozwolonego użytku. Wykład Joanny Hetman-Krajewskiej:

 

Systemy wparcia branży księgarskiej – profilowanie oferty, dywersyfikacja asortymentu sposobem na rozwój, sprzedaż przez internet, konsolidacja operacyjna – alternatywa dla rynkowej samotności. Wykład Pawła Waszczyka:

Dostęp do webinariów jest bezpłatny, wszystkie zarejestrowane wykłady zostały udostępnione na stronie www.ksiegarze2017.pl oraz na kanale Biblioteki Analiz na YouTube.

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.