Dzieje się!

Wiedza Księgarza rusza w Polskę! Wysyłamy pakiety startowe

WiedzaKsięgarza.pl rusza w Polskę! Na początku listopada do niemal 100 niezależnych księgarni z całego kraju Fundacja Legalna Kultura wysłała pakiety startowe projektu. Księgarze i księgarki znajdą w nich m.in. specjalne zaproszenie do internetowej bazy dobrych praktyk księgarskich, gadżety, kubki i książki. Zobaczcie, jak to wygląda!

Cyfrowy poradnik przygotowany w ramach projektu E-Wiedza Księgarza udostępnia poradniki tematyczne z zakresu m.in. marketingu i promocji, zdobywania funduszy, animacji kulturowej, rynku książki, prawa i edukacji. WiedzaKsięgarza.pl to także sieć kontaktów, która zrzesza małe księgarnie i jest przestrzenią do wymiany dobrych praktyk stosowanych w branży księgarskiej (do „bazy dobrych praktyk” zgłosiło się już kilkadziesiąt księgarni). We współpracy z ekspertami cyfrowy poradnik dostarcza wiedzę wspierającą księgarzy w promocji czytelnictwa i trudnej konkurencji na rynku zdominowanym przez wielkie sieci księgarskie.

Jak Legalna Kultura wspiera księgarnie:

  • tworzenie wirtualnych poradników  we współpracy z ekspertami pisarzami, wydawcami i blogerami książkowymi,
  • wymiana dobrych praktyk i doświadczeń znanych na rynku księgarskim,
  • tworzenie sieci kontaktów dla małych księgarni,
  • dostarczanie know-how z zakresu promocji czytelnictwa i rynku książki w Internecie (prawo w księgarni, media społecznościowe) oraz w lokalnych społecznościach (animacja kulturalna),
  • promocja małych, lokalnych księgarni z całej Polski,
  • przygotowanie gotowych rozwiązań edukacyjnych (scenariusze lekcji szkolnych w księgarniach).

Fundacja Legalna Kultura prowadzi społeczną kampanię edukacyjną promującą korzystanie z legalnych źródeł kultury oraz postawę świadomego uczestnictwa w kulturze. W tym czasie Fundacja prowadziła pięć projektów, m.in. Otwarte Drzwi do Kultury, Kultura Na Widoku czy W czerni kina. Dzięki współpracy z ambasadorami i partnerami nasza kampania dotarła do setek tysięcy czytelników, widzów i słuchaczy. Sercem działalności jest strona www.legalnakultura.pl, na której działa jedyna w Polsce Baza Legalnych Źródeł Kultury.

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.