Dzieje się!

Legalna Kultura na Targach Książki w Krakowie!

Niepowtarzalny klimat Krakowa, bogaty program towarzyszący, kilkuset wystawców, pisarzy i dziesiątki tysięcy miłośników literatury. W czwartek 26 października rozpoczną się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Na miejscu spotkacie także przedstawicieli Legalnej Kultury, którzy z chęcią opowiedzą o możliwości współpracy z Fundacją. Do zobaczenia!

Gościem Honorowym tegorocznych Targów jest Francja. Czytelnicy będą mieli okazję do spotkania Erica-Emmanuela Schmitta, Geoffroy de Pennarta oraz słynnego francuskiego rysownika Serge’a Blocha. Program przygotowany na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie jest bardzo bogaty. Wydarzenia towarzyszące będą odbywały się zarówno na Targach w EXPO Kraków, jak i w przestrzeni miejskiej Krakowa. Zwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji, przygotowanych nie tylko przez organizatora i Wystawców, ale także przez Instytut Francuski, Ambasadę Francji i ich partnerów.

Wydarzeniem stanowiącym idealne dopełnienie Targów jest prestiżowy Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, który w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Jubileusz sprawił, iż Kapituła otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Werdykt jury zostanie ogłoszony 26 października.

Stałym elementem programu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie są również konkursy na książkę edytorsko doskonałą, najlepszą książkę na jesień, najlepszy podręcznik i skrypt akademicki. Po raz drugi wyłonione zostanie również najlepsze wydawnictwo o górach.

Wśród licznych autorów zaproszonych na Targi Książki w Krakowie swoją obecność potwierdzili m.in.: Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Camilla Läckberg, Roma Ligocka, Ewa Lipska, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Zygmunt Miłoszewski, Remigiusz Mróz, Nela Mała Reporterka, Olga Tokarczuk, Nicholas Sparks, Adam Zagajewski i wielu wielu innych. Pełna, na bieżąco aktualizowana lista autorów, którzy pojawią się na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, jest dostępna na stronie www.ksiazka.krakow.pl.

Nasza wideorelacja z 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie: 

 

Fotorelacja z 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie: 

Źródło: informacja prasowa. Fot. Legalna Kultura

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.