Dzieje się!

Znamy daty kolejnych spotkań w mobilnej Księgarni Marzeń Legalnej Kultury

Płock, Włocławek i Warszawa – to kolejne miasta, do których już wkrótce dotrze mobilna Księgarnia Marzeń. Tym razem do wspólnej lektury książek w niesieciowych księgarniach Fundacja Legalna Kultura zaprosiła Krystynę Czubównę, Marcina Kwaśnego oraz Danutę Stenkę.

2 października we Włocławku Fundacja Legalna Kultura zainaugurowała projekt Księgarnia Marzeń – czytamy razem realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki. W kolejnych odsłonach akcji promującej czytelnictwo i niesieciowe księgarnie wezmą udział: Krystyna Czubówna (30 października 2017, Księgarnia Czerwony Atrament w Płocku), Marcin Kwaśny (7 i 23 listopada 2017, Księgarnia Stentor w Warszawie) oraz Danuta Stenka (13 listopada, Księgarnia Gdańscy we Włoclawku). Informacje o spotkaniach są uzupełniane na bieżąco w podstronie Harmonogram.

Księgarnia Marzeń – czytamy razem to projekt promujący czytelnictwo oraz wspierający niewielkie księgarnie, które zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Bezpłatne spotkania w mobilnej księgarni Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania.

W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym z nich gość specjalny (aktor lub lektor) czyta fragmenty książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się podczas drugiego spotkania połączonego z rozmową o książce. Projekt promuje niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się centrum kultury, miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiedza Księgarza
WiedzaKsięgarza.pl to cyfrowy poradnik Fundacji Legalna Kultura skierowany do małych, niesieciowych księgarni. Projekt realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.