XXVII TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

XXVII TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

29 listopada 2018 - 2 grudnia 2018

29 listopada rozpoczną się 27. Targi Książki Historycznej. Jest to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z naszych celów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. Dotychczas odwiedzali nas wydawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Organizowaliśmy także salony poświęcone prezentacji dorobku wydawców z innych państw m.in. Salon Książki Białoruskiej i Salon Książki Rosyjskiej.

Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Prezentacji dorobku wydawnictw poświęcony jest przygotowywany przez Fundację Katalog Wydawnictw Historycznych − podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
  • edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),
  • monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (Np. varsaviana).