Księgarnia Marzeń we Włocławku z Danutą Stenką

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Księgarnia Marzeń we Włocławku z Danutą Stenką

13 listopada 2017 @ 17:00 - 18:00

Księgarnia Marzeń Legalnej Kultury wraca do Włocławka z Danutą Stenką już 13 listopada. Do tego czasu zachęcamy do lektury książki, którą rozpoczęliśmy 3 października. Podsumowanie włocławskiej edycji projektu odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Księgarni Gdańscy. Więcej informacji na stronie www.ksiegarniamarzen.pl.

Książkę, której fragmenty czytała Danuta Stenka, wybrali mieszkańcy Włocławka. „Saszeńka” Simona Montefiorego to świetnie skonstruowana opowieść o trzech pokoleniach rosyjskich kobiet (od czasów ostatniego cara poprzez okres stalinowski po dzisiejszą Moskwę z jej szemranymi oligarchami). Opowiada o lekkomyślnej miłości kobiety do mężczyzny i bezgranicznej miłości matki do dzieci, o zwyczajnej rodzinie żyjącej w niezwykłych czasach. Jej osią jest szaleńczy romans, który trwa tylko kilkanaście dni, ale całkowicie zmienia życie bohaterów. Powieść została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i czytelników.

Księgarnia Marzeń to projekt promujący czytelnictwo oraz wspierający niewielkie księgarnie, które zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Jak wynika z najnowszych danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń, każdego roku z mapy Polski ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu księgarń – obecnie jest ich 1836, z czego 556 działa w 16 miastach wojewódzkich, a 207 znajduje się w stolicy. Tylko 12 polskich księgarń działa na terenie gmin wiejskich lub na wsiach. Spotkania w mobilnej księgarni Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania.

W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym aktorka lub aktor czytają fragmenty książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się podczas drugiego spotkania połączonego z rozmową o książce. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Projekt promuje niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się centrum kultury, miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.