Jak tworzy się najlepszą księgarnię dziecięcą w Wielkiej Brytanii?

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Jak tworzy się najlepszą księgarnię dziecięcą w Wielkiej Brytanii?

27 listopada 2017 @ 19:30 - 21:00

27 listopada w warszawskiej księgarni Wyawnictwa Dwie Siostry odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Coś więcej niż sklep z książkami”. Gościem rozmowy będzie Tamara McFarlane z Wielkiej Brytanii. Założona przez nią księgarnia Tales on Moon Lane została w tym roku uhonorowana nagrodami British Book Award w kategoriach „Najlepsza niezależna księgarnia w Londynie” oraz „Najlepsza księgarnia dziecięca”.

Podczas spotkania Tamara przybliży brytyjski rynek książki, opowie o tym, jak udało się jej stworzyć kultową księgarnię dla dzieci oraz jakie sprawdzone sposoby można wykorzystać przy rozbudzaniu w dzieciach prawdziwej pasji czytania.

Cykl „Coś więcej niż sklep z książkami” to projekt umożliwiający wymianę doświadczeń z zagranicznymi i polskimi specjalistami z branży księgarskiej i wydawniczej oraz zapoznanie się ze specyfiką zagranicznych rynków książki. Spotkania z zagranicznymi i polskimi specjalistami z branży księgarskiej, wydawniczej oraz świata kultury są doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o tym, jakie strategie i inicjatywy sprawdzają się w działalności księgarskiej w różnych krajach, oraz do zapoznania się ze specyfiką zagranicznych rynków książki, w szczególności rynku książki dla dzieci. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: promocja@wydawnictwodwiesiostry.pl, tel. 792 877 175. Więcej informacji o projekcie tutaj.