GDAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

GDAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI

29 marca 2019 - 31 marca 2019

Gdańskie Targi Książki odbędą się od 29 do 31 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, która mieści się na wyspie Ołowianka. W tym roku gościem honorowym będzie Islandia – pragniemy przybliżyć mieszkańcom Pomorza literaturę tego kraju. W naszych targach wezmą udział goście specjalni z Islandii: Elísabet Kristín Jökulsdóttir, Steinunn Sigurðardóttir, Hallgrímur Helgason, Sigríður Hagalín Björnsdóttir i Einar Kárason.

Podczas drugiej edycji Gdańskich Targów Książki zaprezentowana będzie zarówno literaturę głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów, jak i

debiutantów. Odbędą się liczne spotkania czytelnicze dotyczące prozy, poezji, książek popularno-naukowych, a także literatury dziecięcej i książek artystycznych.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. To doskonała okazja do spotkania się z przedstawicielami środowiska literackiego.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 70 wystawców i mnóstwo wyjątkowych gości.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ambasadora Republiki Islandii w Polsce i

Konsula Honorowego Republiki Islandii w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu