BIG BOOK FESTIVAL 2019

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

BIG BOOK FESTIVAL 2019

21 czerwca 2019 - 23 czerwca 2019

21 czerwca rozpocznie się  siódma edycja Big Book Festival. Przez trzy dni wszyscy miłośnicy książek będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach odbywających się w różnych dzielnicach Warszawy. Co roku festiwal podróżuje po stolicy odkrywając nieznane dotąd przestrzenie miejskie szerokiej publiczności. W tym festiwal zagości na Starym Mokotowie.

Oto lokalizacje:

DĄBROWSKIEGO 81

Tu działa Big Book Cafe, centrum literackie Fundacji „Kultura nie boli“, czytelniczy pępek Warszawy. Utworzone w 2017 r. miejsce łączy intensywny program wydarzeń z kameralną księgarnią, wegetariańską kuchnią i nowatorską kawiarnią. Dawniej była tu legendarna Centrala Rybna i kolejki po karpie, dziś jest stylowy adres, który znają sąsiedzi, pisarze, Agnieszka Holland i Andrzej Gołota. Big Book Cafe to zdobywca Wdechy i tytułu Miejsca Roku 2018.

ŁOWICKA 21 / RÓG DĄBROWSKIEGO

Budynek Centrum Łowicka był częścią najstarszej powojennej spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie. Od 40 lat jest aktywnym domem kultury Mokotowa, słynie z koncertów, wystaw, dyskusji, zajęć sportowych i z tego, że dba o ciało oraz ducha u wszystkich – od małych po osoby dojrzałe. Wybudowany w latach 60. skrywa piękne sale, intrygujące piwnice i zielony dziedziniec. Wszystkie zakamarki festiwalowo ożywimy.

DĄBROWSKIEGO 51 / MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

Willa, w której poeta mieszkał i pracował w ostatnich latach życia. Podarowany pisarzowi w 1950 r. zachował oryginalne wnętrza i umeblowanie, pozwala poczuć prywatną atmosferę życia literackiego z połowy ubiegłego stulecia. Działa tam oddział Muzeum Literatury poświęcony Władysławowi Broniewskiemu. W czasie Big Book Festival salon, gabinet, taras i ukryty na tyłach rezydencji ogród wypełnią czytania i rozmowy.

 

Więcej informacji na stronie  festiwalu .