22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

25 października 2018 - 28 października 2018

Już niebawem miłośnicy czytelnictwa będą mogli spotkać swoich ulubionych pisarzy.  22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – przyciągają z roku na rok na tę imprezę, nie tylko  branżę wydawniczo – księgarską  ale i czytelników.

Na terenach targowych odbywają się liczne wydarzenia towarzyszące. Konkursy literackie, plebiscyty, happeningi literackie, koncerty czy wystawy to tylko przykłady bogatego programu jaki został przygotowany również i  w tym roku. Od 2014 r. do udziału w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie organizatorzy zapraszają przedstawicielstwo jednego z krajów, który podczas danej edycji imprezy jest gościem honorowym Targów. Pierwszy raz w historii wszystkich targów książki odbywających się w Polsce honorowym gościem będzie sama Szwecja. Wcześniej występowała ona w towarzystwie innych państw skandynawskich. Na targach spotkamy m.in. Elisabeth Åsbrink, Thomasem Eriksonem, Marią Nilsson Thore. Cały program udziału szwedzkich autorów tutaj https://szwecja-targiksiazki.pl/

Cykle spotkań odbywające się w ramach salonu gościa honorowego będą okazją do nawiązania współpracy  między polskimi a zagranicznymi wydawnictwami oraz instytucjami kultury.

Pełne informacje na temat Międzynarodowych Targów Książki znajdziemy tutaj http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/