Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

Księgarnia Dwie Siostry w Warszawie

Wydarzenia List Navigation

Jak tworzy się najlepszą księgarnię dziecięcą w Wielkiej Brytanii?

19:30 - 21:00 |

27 listopada w warszawskiej księgarni Wyawnictwa Dwie Siostry odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Coś więcej niż sklep z książkami”. Gościem rozmowy będzie Tamara McFarlane z Wielkiej Brytanii. Założona przez nią księgarnia Tales on Moon Lane została w tym roku uhonorowana nagrodami British Book Award w kategoriach „Najlepsza niezależna księgarnia w Londynie” oraz „Najlepsza księgarnia dziecięca”. Podczas spotkania Tamara przybliży brytyjski rynek książki, opowie o tym, jak udało się jej stworzyć kultową księgarnię dla dzieci oraz jakie sprawdzone sposoby można…

Księgarnia Marzeń w Warszawie z Marcinem Kwaśnym

19:00 - 20:00 |

23 listopada o godz. 19.00 spotkamy się w Księgarni Stentor, aby kontynuować lekturę książki „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” Pavla Rankova, której fragmenty przeczyta Marcin Kwaśny.

Księgarnia Marzeń we Włocławku z Danutą Stenką

17:00 - 18:00 |

Księgarnia Marzeń Legalnej Kultury wraca do Włocławka z Danutą Stenką już 13 listopada. Do tego czasu zachęcamy do lektury książki, którą rozpoczęliśmy 3 października. Podsumowanie włocławskiej edycji projektu odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Księgarni Gdańscy.

Księgarnia Marzeń w Warszawie z Marcinem Kwaśnym

17:30 - 18:30 |

Księgarnia Marzeń Fundacji Legalna Kultura po raz kolejny rusza w podróż po Polsce! Już 8 listopada spotkamy się w Księgarni Stentor na warszawskich Kabatach, aby rozpocząć lekturę książki „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” Pavla Rankova, której fragmenty przeczyta Marcin Kwaśny. Aktor znany m.in. z desek Teatru Polskiego w Warszawie oraz filmu „Historia Roja” odwiedzi księgarnię po raz drugi 23 listopada.  Projekt Księgarnia Marzeń Fundacji Legalna Kultura promuje czytelnictwo oraz wspiera niewielkie księgarnie, które coraz częściej zmagają się z trudną sytuacją na…

Księgarnia Marzeń w Płocku z Krystyną Czubówną

17:00 - 18:30 |

Małe, niesieciowe księgarnie to dziś w Polsce gatunki zagrożone wyginięciem. Niezależne księgarnie są nie tylko punktami sprzedaży książek, lecz także centrami kultury, prowadzonymi często przez ludzi z pasją, którzy potrafią pomóc w wyborze lektury. Mobilna Księgarnia Marzeń Legalnej Kultury, która wspiera takie miejsca, 30 października odwiedzi płocką księgarnię Czerwony Atrament z Krystyną Czubówną. Księgarnia Marzeń to projekt Fundacji Legalna Kultura animujący lokalne społeczności czytelnicze w niewielkich, niesieciowych księgarniach. Jego realizacja przebiega w czterech etapach: od wyboru tytułu przez czytelników i…

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

10:00 - Paź, 29 17:00 |

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy czytelników, autorów i wydawców. Po raz kolejny Kraków na cztery dni (26-29 października 2017) staje się stolicą literatury.

Przemysły książki na Festiwalu Conrada

00:00 - Paź, 29 23:59 |

W ramach pasma Przemysły książki goście Festiwalu Conrada rozmawiają na temat kondycji współczesnego rynku książki i jego rozwoju w Polsce.

Plebiscyt Krakowskie księgarnie roku

00:00 - Gru, 06 23:59 |

Grono ekspertów złożone z dziennikarzy, krytyków i menedżerów literackich wybrało 31 miejsc, z których czytelnicy dokonają wyboru pięciu księgarń z tytułem Księgarskiego Znaku Jakości. Głosowanie trwa do 6 grudnia – stacjonarnie w księgarniach oraz na stronie ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Ogłoszenie wyników 13 grudnia, w Dzień Księgarza!

+ Export Events