Księgarnia Locum w Wągrowcu

Ładowanie Wydarzenia

Księgarnia Locum w Wągrowcu

+ Google Map
Rynek 23 Wągrowiec, wielkopolskie 62-100 Polska
Tel: 67 268 50 43 https://www.facebook.com/locumKreskowiak/

„Księgarnia Locum to miejsce magicznych książek i fantastycznych klientów. Tu wieją tylko dobre wiatry literatury.
Na rynku działamy już ponad 20 lat. Jesteśmy księgarnią o profilu ogólnym. Nasz asortyment wzbogacony jest o puzzle, gry i artykuły papiernicze.
Od samego początku chcieliśmy skupiać się na promowaniu literatury pięknej i to właśnie znajomość książek wartych przeczytania jest naszą mocną stroną. Zespół Księgarni Locum tworzą ludzie kochający książki, a fakt, że każdy z nas czyta inny rodzaj literatury, sprawia, że możemy proponować naszym klientom bardzo zróżnicowaną ofertę. Dorota Kresowiak promuje literaturę z wyższej półki. Bogusia Szewczyk rozczytuje się w sensacji i fantastyce. Ilona Żurawicz to specjalistka od literatury kobiecej i młodzieżowej. Krzysztof Kreskowiak ceni literaturę podróżniczą i stanowi niezastąpioną pomoc techniczną. Zróżnicowane charaktery i nieustająca ciekawość sprawiają, że tworzymy zgraną, świetnie uzupełniającą się ekipę.
Lokalizacja w centrum miasta powoduje, że odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy Wągrowca, lecz także osoby, które pojawiły się w stolicy Pałuk przejazdem. Dbamy o to, aby było u nas miło, sympatycznie i rodzinnie. Cały czas modyfikujemy wnętrze, zależy nam na jak najlepszym dostosowaniu go do potrzeb naszych klientów. W planach na najbliższe miesiące mamy zorganizowanie kącika kawowego, gdzie nasi goście mogliby usiąść, miło spędzić czas i porozmawiać o książkach.
Księgarnia Locum to nie tylko sprzedaż książek. Staramy się jak najbardziej promować czytelnictwo. Do naszych stałych działań należą:
– Spotkania z dziećmi i młodzieżą – odbywają się w księgarni, ale także w szkołach i świetlicach. Animujemy pogawędki na temat książek lub lekcje związane z wybranym tytułem (połączone z grami, zabawami manualnymi lub dyskusjami),
– Piątki literackie – prowadzone przez Dorotę Kreskowiak dyskusje na temat wybranej książki. Wymieniamy się opiniami, przemyśleniami i zachwycamy się dobrą literaturą. W ramach Piątków literackich omawiamy powieści, biografie, reportaże oraz poezję,
– Spotkania autorskie – nie tylko uczestniczymy w różnych spotkaniach z autorami, ale także zapraszamy ich do nas. Do tej pory odwiedzili nas: Jakub Ćwiek, Żanna Słoniowska, Jan Kasper, Krzysztof Czyżewski, Ryszard Ćwirlej oraz Marcin Pałasz. Spotkania autorskie to szansa na zdobycie autografu oraz odkrycie choć odrobiny tajników pracy pisarza.
Promowanie książek nie ogranicza się tylko do bezpośrednich rozmów z klientami. Jesteśmy także bardzo aktywni na Facebooku, gdzie dokumentujemy naszą działalność. Oprócz informacji o nowościach, połączonych z autorskimi zdjęciami, ogłaszamy także raz w miesiącu rozdanie książkowe. Ponadto co tydzień polecamy uwadze naszych klientów jeden tytuł, który sprzedajemy w promocyjnej cenie. Książka tygodnia ma także dodatkową reklamę w formie krótkich filmików z recenzjami. Dodatkowo Bogusia dzieli się swoimi opiniami o książkach w formie podcastów, czyli audycji audio, publikowanych w internecie.

Uważnie słuchamy naszych klientów i często dostosowujemy ofertę do indywidualnych potrzeb. Organizujemy także śniadania i kolacje literackie, podczas których rozmawiamy z zaprzyjaźnionymi klientami.

Czymś, co wyróżnia nas jest charakterystyczna oprawa wystaw, za którą odpowiedzialna jest Ilona. Dla naszych klientów przygotowałyśmy wyjątkowe, ręcznie robione torebki. Ponadto oferujemy możliwość zakupu bonów upominkowych, w specjalnej firmowej kopercie.
Dla szczególnych klientów mamy Kartę Stałego Klienta, upoważniająca do dodatkowego rabatu.
Każdego dnia dzielimy się naszą pasją!”.

Fot. Księgarnia Locum w Wągrowcu.